Gestoofde Rode Kool met Appeltjes

Lekkere rode kool met appeltjes. Perfecte winterkost, budgetvriendelijk en ideaal om meer van te maken om te bewaren voor een later moment. 

rode kool met appeltjesEens per week loop ik de kasten, koelkast en vriezer langs om weer even te zien wat ik nog heb en wat eerst op moet. Ik doe meestal op een dinsdag boodschappen en vaak is dat voldoende om twee weken toe te kunnen. De dinsdag daarop haal ik wat verse dingen als eieren, boter en eventueel wat melk (om zelf yoghurt te maken bijvoorbeeld), maar in principe kunnen we met de ‘big haul’ wel zo’n tijdje toe.

De populaire dingen zijn vaak binnen een week wel op: Komkommer, zachte sla, bananen, de meeste eieren en de chips 😉 Na het eerste weekend maak ik dan de balans op om te zien wat ik deze week zal maken. De eerste week is hier daarom wat makkelijker en de tweede week meer gepland. Dat is vaak de week waarin ik weer meer bak en de langzame groenten en vlees op maak.

Ik kook en bak altijd, altijd met het oog op invriezen. Dus grote hoeveelheden, in ieder geval genoeg om twee keer van te eten, maar liever drie of vier keer (zoals met een hele kip mogelijk is). Zoete baksels als pannenkoekjes en cake maak ik ook dubbel. De ene in de vriezer, de ander voor het grijp om binnen twee dagen op te zijn. Dit lijkt veel werk, maar eigenlijk valt dat best mee. Ik bedoel, als je een kom vies maakt om cake te bakken, pak je een grotere en verdubbel je het recept. Je maakt niet heel veel mee extra vuil en de oven moet toch aan.

Gestoofde Rode Kool met Appeltjes

Een ander super recept om voor veel en in te vriezen (of te wecken, maar dat heb ik nog nooit gedaan) is gestoofde rode kool met appeltjes. Iedereen heeft wel een recept dat altijd lukt en altijd lekker is. Dit is mijn variant! Een aanpassing op hoe mijn moeder het vroeger maakte en zij haalde het recept uit ‘Het Volkomen Kookboek’ van Albert Heijn, uit 1978 🙂 Dit kookboek heb ik me nu toegeëigend en ik zal jullie eerlijk zeggen: die recepten werken gewoon. Soms heb je wel eens een kookboek en dan maak je recepten er uit en je ziet op voorhand al dat het niet gaat lukken. Super irritant. Zo niet met dit kookboek. Simpele recepten, maar wel heel divers. Voor bijna elke groente, elke vrucht en een keur aan vlees is er wel een recept. En niet al te uitgebreid. Gewoon recht toe, recht aan.

Hoe dan ook. Dit recept vraagt om bruine suiker en bloem en dat heb ik dan aangepast. Verder is dit hét recept waar ik naar grijp wanneer ik weer rode kool wil maken. Succes verzekerd!

rode kool met appeltjes

Gestoofde Rode Kool met Appeltjes

Ouderwetse rode kool met appeltjes zoals m'n moeder hem vroeger maakte. Dit recept voedt een weeshuis en omdat de meesten van ons geen weeshuis hebben, stel ik voor dat je een deel weckt of invriest!
Voorbereidingstijd 15 minuten
Bereidingstijd 35 minuten
Totale tijd 50 minuten
Porties 1 kilo

Ingrediënten
  

  • 1 rode kool van ongeveer 1 kilo
  • zout
  • 2 blaadjes laurier
  • 3 zure appels
  • 3 el kokosbloesemsuiker of een ander zoet naar keuze
  • versgemalen zwarte peper
  • 2 el appelcider azijn
  • 30 gram boter
  • 1 el boekweitmeel

Instructies
 

  • Maak de rode kool schoon en snipper hem fijn. Ik gebruikte de keukenmachine met een snijblad.
  • Zet de kool op met een bodempje water, de laurier en zout naar behoefte.
  • Laat de kool 25 minuten zachtjes doorkoken.
  • Schil ondertussen de appels en verwijder het klokhuis. Snijd ze in plakjes.
  • Meng ze door de rode kool en ze nog 10 minuten meekoken.
  • Voeg suiker, peper, azijn en boter toe.
  • Strooi het meel erover om het wat te binden.

Notities

In plaats van boekweitmeel kun je reguliere bloem, arrowroot of maizena gebruiken. Ik had boekweitmeel voor handen en dat gebruik ik vaker om iets te binden.

Inhoudsopgave

Nieuwste blogs

Is wandelen genoeg om af te vallen?
Gezondheid Algemeen

Is wandelen genoeg om af te vallen?

Wandelen is een van de meest toegankelijke vormen van beweging. Je hebt geen sportschool nodig, geen dure apparatuur en je kunt het vrijwel overal doen. Maar de grote vraag is: is wandelen alleen genoeg om af te vallen? Of heb je intensievere training nodig voor echt resultaat? In deze blog

Lees verder »
Hoeveel stappen per dag moet je zetten?
Gezondheid Algemeen

Hoeveel stappen per dag moet je zetten?

Stappen zetten is een van de eenvoudigste manieren om gezonder te leven en meer te bewegen. Je hebt geen sportschool nodig, geen ingewikkelde schema’s en het past in bijna elke dag. Toch vragen veel mensen zich af: hoeveel stappen per dag moet je eigenlijk zetten om resultaat te zien? In

Lees verder »
Bewust BBQ’en op de kamado waarom de keramische barbecue anders werkt wat je nodig hebt en hoe je begint
Barbecue

Bewust BBQ’en op de kamado: waarom de keramische barbecue anders werkt, wat je nodig hebt en hoe je begint

BBQ’en heeft een gezondheids-imago-probleem. Verbrandingsproducten die ontstaan bij hoge temperaturen en directe vlam zijn de reden, en niet helemaal onterecht: bij vlees dat bruin verkleurt door directe blootstelling aan vlam ontstaan stoffen die je liever niet in grote hoeveelheden binnenkrijgt. Tim van BBQ Nerds, het Nederlandse online platform over kamado’s,

Lees verder »