Kruidenthee met een boost voor je Darmen

Soms zijn er van die dagen dat ik geen zin heb in koffie maar liever kruidenthee drink. Ja, schokkend, ik weet het 🙂 Maar even serieus. Ik drink erg graag koffie. De smaak, de geur, even dat moment voor mezelf. Ik vind koffie nog lekkerder met een klont boter of kokosolie en een schepje collageen. Maar er zijn gewoon van die dagen dat ik koffie even laat voor wat het is.

Waarom geen Koffie?

Ik ben helemaal niet anti-koffie, overigens. De gezondheidsvoordelen van koffie zijn duidelijk en ik heb geen last van de cafeïne dus ik geniet er heerlijk van. Maar dit geldt niet voor iedereen. Voor mij een reden om af en toe even geen koffie te drinken, is om te kijken hoe mijn lichaam dan reageert. Mis ik het? Word ik meer onrustig? (Verslavingsverschijnselen?) Of gaat het juist beter? Slaap ik beter en ben ik ook nog gewoon scherp zonder koffie? Op die manier ben ik er inmiddels achtergekomen dat voor mij geen koffie meer na drie uur ’s middags erg goed werkt voor mijn slaap. Want van koffie blijf ik dus wel wakker ’s avonds! Verder heb ik niet het idee dat ik er meer of minder alert van word, maar merk ik wel dat wanneer ik niet oppas met koffie, ik er hoofdpijn van krijg. Alles met mate, dus!

Kruidenthee to the Rescue!

Maar koffievervangers vind ik niet lekker. Eikeltjeskoffie of chichoreikoffie… blergh! Nee, dan liever helemaal geen koffie meer! Daarom drink ik graag kruidenthee. De vele verschillende smaken die er zijn, zorgen ervoor dat ik altijd wel een lekkere thee in huis heb die ik met veel plezier drink. Ik heb geen voorkeur voor losse thee of builtjes, het enige dat ik echt niet lekker vind ik zoethout en dat zit in zo’n beetje EL-KE voorverpakte kruidenthee! Waarom?? Dan hebben ze een heerlijke combi van rozenblaadjes, lavendel en hop (bijvoorbeeld) en dan doen ze er zoethout door! Echt niet dat je dan de subtiele smaken van roos en hop nog proeft. Stelletje oenen.

Inmiddels heb ik daarom een met zorg uitgeselecteerde collectie kruidenthee waaronder kurkumathee, detoxthee van Jacob Hooy en losse rooibos die ik van een vriendin kreeg. Ik let niet zozeer op de gezondheidsvoordelen, maar meer dus of er geen zoethout in zit 😉 Zo kan het dus voorkomen dat ik thee heb voor de blaas, gemoedsrust en slapen terwijl ik die dan puur drink voor de smaak. Doen jullie dat ook wel zo, of ben ik nu gewoon heel kieskeurig?

Bulletproof Kruidenthee

En wat ik dan ook wel doe wanneer ik geen koffie drink, is een soort bulletproof thee maken. Bulletproof betekent dat er boter, kokosolie en een schepje zoet als ahorn of honing door de koffie gaat die dan geblenderd wordt. Deze combinatie is heerlijk romig en geeft je op een eenvoudige manier een boost in gezonde vetten. Dit kan ook heel goed met kruidenthee en het smaakt echt verrukkelijk. Ik voeg altijd een schepje collageen toe voor mijn darmen, haren en nagels. Al met al een dubbele traktatie dus 🙂

Kruidenthee bulletproof

Kruidenthee met een boost voor je Darmen

Heleen Quantrill
Heerlijke kruidenthee die niet alleen lekker smaakt maar ook je darmen ondersteund!
Voorbereidingstijd 5 minuten
Totale tijd 5 minuten
Gang Drankjes
Porties 1

Ingrediënten
  

  • 1 kop kruidenthee of rooibosthee
  • 1 el kokosolie of boter
  • 1 schepje collageen ik gebruik een koffieschepje
  • Optioneel: Vanille kaneel of een beetje honing

Instructies
 

  • Maak de thee en laat hem iets langer trekken dan je normaal zou doen. Rooibosthee laat ik zeker 5 minuten trekken. Kruidenthee bijna 10 minuten.
  • Doe de thee samen met de overige ingrediënten in een blender of bullet en blender tot het mooi egaal is, ongeveer 10 - 15 seconden.
  • Serveer direct!

Lees hier meer over collageen en waarom het zo gezond is. 

Inhoudsopgave

Nieuwste blogs

Hoeveel groenten moet je per dag eten en waarom?
Gezondheid Algemeen

Hoeveel groenten moet je per dag eten en waarom?

Groenten zijn een belangrijk onderdeel van een gezond voedingspatroon. Ze leveren vitamines, mineralen, vezels en verschillende andere voedingsstoffen die je lichaam nodig heeft. Toch eten veel mensen dagelijks minder groenten dan wordt aanbevolen. Soms komt dat doordat ze niet precies weten hoeveel ze nodig hebben, maar ook gemak, gewoontes en

Lees verder »
Verlies je vitamines door groenten te koken?
Gezondheid Algemeen

Verlies je vitamines door groenten te koken?

Vitamines zijn belangrijke voedingsstoffen die je lichaam iedere dag nodig heeft. Groenten zijn een belangrijke bron van verschillende vitamines, mineralen en vezels. Toch vragen veel mensen zich af of koken ervoor zorgt dat een groot deel van die voedingsstoffen verloren gaat. Is rauwe groente daarom gezonder dan gekookte groente? En

Lees verder »
Zijn blikgroenten gezond of kies je beter vers?
Gezondheid Algemeen

Zijn blikgroenten gezond of kies je beter vers?

Blikgroenten zijn al jarenlang een vast onderdeel van veel keukens. Ze zijn betaalbaar, lang houdbaar en snel te gebruiken in allerlei gerechten. Toch kiezen veel mensen liever voor verse groenten, omdat ze denken dat groenten uit blik minder gezond zijn. Maar klopt dat eigenlijk wel? De waarheid ligt ergens in

Lees verder »