Super Simpele Glutenvrije Chocolade Ontbijtkoekjes

Het moge onderhand duidelijk zijn dat ik erg gek ben op ‘van te voren maken’. Zondagmiddag bestaat vaak uit het produceren van belachelijke hoeveelheden wafels en/ of pannenkoekjes zodat ik de rest van de week niet mis grijp, elke week maak ik wel een pan bouillon zodat ik snel een lekkere soep kan maken of een saus kan fabriceren… Allemaal met het oog op snel klaar op een later tijdstip.

En zo’n later tijdstip is vaak het ontbijt. Ik ben namelijk geen ochtendmens. Echt niet. Ik zeg dat ik stiekem jaloers ben op ochtendmensen, maar om heel eerlijk te zijn, vind ik ochtendmensen raar en een beetje eng. Want wat is er nou lekkerder dan je ’s ochtends nog een keer omdraaien in een warm bedje. Even het onvermijdelijke uitstellen. Nog even langer genieten van dat lome gevoel… totdat mijn blaas zich meldt en daarmee ook mijn twee spruiten. Om je een beeld te geven van hoezeer ik geen ochtendmens ben: School begint om half negen. Ik rol om tien voor acht mijn bed uit. Mijn kinderen zijn dan nog niet aangekleed.

Precies.

En dan is het natuurlijk rennen en vliegen om alles toch op tijd klaar te hebben, want er is nog iets waar ik heilig in geloof en dat is op tijd komen. En de enige manier om die twee uitersten met elkaar te kunnen verenigen is dus door vanaf tien voor acht ’s ochtends als een razende Roeland drie personen aan te kleden, te voeden, schoon te poetsen en de deur uit te krijgen. En ja, ik heb maar twee kinderen. Simon brengt alleen de kinderen naar school als ik echt op geen enkele wijze meer overeind kan komen. Hij is zo mogelijk nog minder een ochtendmens dan ik en het idee van interactie, hoe miniem ook, kan hij gewoon niet aan voor negen uur ’s ochtends. Yep, onze ochtenden zijn heul gezellig…….

En daar komt mijn noodzaak om dingen van te voren te maken, heel erg goed van pas. Want ik maak donderdagmiddag heerlijke ontbijtkoekjes zodat ik vrijdagochtend tot wel vijf voor acht kan blijven liggen. Perfect! Twee koekjes en een glas melk en je zit vol. Sneller ontbijten kan haast niet. De kinderen zijn gek op chocola en krijgen op deze manier de eiwitten, vetten en koolhydraten binnen die ze zo hard nodig hebben op school. Fruit stop ik in de tas. Lunch regel ik later wel 😉

Oh, the joys of a work at home mum!

Laat je door mijn geratel over schoolochtenden in huize Quantrill overigens niet van de wijs brengen. Deze koekjes zijn echt fenomenaal. Eenmaal thuisgekomen is ook voor mij een kop koffie met twee van deze koekjes genoeg om de dag, zij het wat verlaat, goed te starten. En omdat ze van amandelmeel zijn gemaakt, blijven ze lang smeuïg. Geef of neem dus gerust een paar mee naar werk. Daar kan een boterham met chocopasta echt niet tegenop.

Glutenvrije Chocolade Ontbijtkoekjes

18 koekjes

150 gram amandelmeel
30 gram cacaopoeder (of carob poeder als je liever geen cacao gebruikt)
3/4 tl bicarbonaat
1/2 tl zeezout
50 gram palmsuiker of oerzoet
50 gram gesmolten kokosolie
2 eieren
2 tl vanille extract
60 gram walnoten, gehakt
60 gram rozijnen of moerbeibessen
40 gram zonnebloempitten
Optioneel: 50 gram kokosrasp
Optioneel: 30 gram paranoten, gehakt

  1. Verwarm de oven voor op 170 graden, elektrisch
  2. Doe alle ingrediënten in een keukenmachine met messen of blender en maal even goed door.
  3. Neem een kleine ijsschep of twee eetlepels en schep balletjes uit het deeg.
  4. Plaats deze op een bakplaat met bakpapier, druk ze iets plat en bak de koekjes in 12 minuten gaar.
  5. Laat nog 10 minuten afkoelen in de oven, nadat deze is uitgezet, om ze iets na te laten garen.

Deze koekjes bewaar ik in een luchtdichte doos in de koelkast, maar je kan ze ook invriezen. Vries ze dan eerst apart in, voordat je ze bij elkaar in een doos doet. Dit voorkomt dat ze aan elkaar blijven ‘plakken’ en zo kun je er één per keer uithalen.

Lijkt het jou leuk om een heerlijk pakket van Gezonde Noten Kopen te ontvangen waar onder andere walnoten, paranoten, zonnebloempitten en moerbeibessen inzitten? Kijk dan morgen op mijn blog voor weer een ontzettend leuke en gezonde Give-Away!

© 2010-2015 Eet Goed, Voel je Goed.  ALL RIGHTS RESERVED.

Inhoudsopgave

Nieuwste blogs

Gezondheid Algemeen

Voordelen van rauwe geitenmelk

Rauwe geitenmelk is melk die direct van de geit komt en niet is gepasteuriseerd of op een andere manier verhit. Dit betekent dat alle natuurlijke enzymen, bacteriën en voedingsstoffen behouden blijven. Voorstanders van rauwe geitenmelk wijzen op verschillende potentiële voordelen ten opzichte van gepasteuriseerde melk. Voedingswaarde van rauwe geitenmelk Rauwe

Lees verder »
Stevia
Natuurlijke Verzorging

Wat is stevia? Gezond alternatief voor suiker

Stevia is een natuurlijke zoetstof die wordt gewonnen uit de bladeren van de Stevia rebaudiana plant, oorspronkelijk afkomstig uit Zuid-Amerika. De bladeren bevatten steviolglycosiden, stoffen die verantwoordelijk zijn voor de zoete smaak. Stevia is 200 tot 300 keer zoeter dan gewone suiker, maar bevat geen calorieën. Dit maakt het een

Lees verder »