Vandaag weer een gastblog van natuurgeneeskundige Danielle van Huis. Deze keer schrijft ze meer over de ziekte van Lyme. Als jullie vragen of reacties hebben, kunnen jullie deze gewoon onderaan achterlaten, Danielle zal haar best doen om zoveel mogelijk te beantwoorden.
Wordt u met uw klachten steeds maar weer het bos in gestuurd?
De ziekte van Lyme. 10 jaar geleden nog nauwelijks bekend, levert in Google nu maar liefst 256.000 resultaten op! 10-30% van de teken is besmet met de Borrelia bacterie, verantwoordelijk voor de ziekte van Lyme. De ‘echte’ Lyme wordt veroorzaakt door de bacterie Borrelia Burgdorferi. Er zijn nog twee andere veroorzakers, namelijk de Bacteria Ehrlichia en de Babesia.
Naast teken kunnen ook steekvliegen, dazen en vlooien zorgen voor besmetting. Nieuwe onderzoeken tonen bovendien aan dat een infectie van mens tot mens ook mogelijk is. Het aantal mensen wat geïnfecteerd is door de Borrelia bacterie neemt dan ook exponentieel toe, met een voorzichtige schatting van 300.000 nieuwe besmettingen per jaar in Nederland. Dit maakt infectie met Borrelia tot de meest onderschatte infectieziekte op dit moment.
Naast de Borrelia Burgdorferi kun je Tick Bite Fever oplopen. De Amerikaanse benaming voor wat in Europa ook wel FSME wordt genoemd. FSME staat voor Fruh Sommer Myelo Encephalopathie. Dit komt in Midden-Europa veel voor, maar ook bij ons in Nederland. Het heeft dezelfde verschijnselen als Lyme, alleen minder heftig. Bij de Tick Bite Fever is een bepaalde mug de overbrenger.
Ik beperk me voor dit artikel tot de ziekte van Lyme, veroorzaakt door de Borrelia bacterie.
Gebleken is dat een Borrelia infectie een grote imitator van verschillende ziekten is en maar liefst meer dan 200 ziektebeelden omvat!
Voorkomende klachten zijn o.a.
‘¢ Vermoeidheidsverschijnselen;
‘¢ pijn in spieren en gewrichten;
‘¢ concentratie- en geheugenproblemen;
‘¢ aantasting van het zenuwstelstel (neuropathie, prikkelingen, uitval, functieverlies);
‘¢ emotionele klachten (bijv. verlies van persoonlijkheid of realiteitszin en snel boos zijn).
Ook hardnekkige pijnklachten aan tanden en kiezen kunnen een indicatie zijn voor een onderliggende Borrelia infectie. Bij een ophoping van dioxinen, kwik, almagaan, pesticiden etcetera, blijkt de Borrelia zich namelijk erg thuis te voelen.
Diagnosticering van Lyme blijkt vaak niet eenvoudig, omdat de Borrelia bacterie niet altijd aan te tonen is in het bloed en de ziektebeelden ver uiteen kunnen lopen.
Veel mensen denken dat na een tekenbeet door een met Borrelia besmette teek, altijd een rode kring rond de beet ontstaat. Dit blijkt echter slechts in minder van de helft van de besmettingen het geval te zijn, dus ook hierdoor worden vele besmettingen niet ontdekt.
Wel is het zo dat als na een tekenbeet een rode kring (erythema migrans) ontstaat, dit een helder, eenduidig teken van de ziekte van Lyme is.
![]() |
Voorbeeld Erythema migrans |
Naast de rode kringvormige uitslag kunnen enkele van de eerste symptomen van de ziekte van Lyme zijn: een griepachtige toestand met koorts, koude rillingen, hoofdpijn, stijve nek, pijngevoel en vermoeidheid.
De ziekte van Lyme ontwikkelt zich over het algemeen progressief, waarbij op de lange duur afwijkingen ontstaan, waarbij duidelijk ernstige uitval van zenuwen op treedt. Dit zijn beelden die vaak voor MS worden versleten.
In bijvoorbeeld Duitsland en Scandinavië is de geneeskunde veel verder met de behandeling van Lyme, alhoewel in Nederland de (alternatieve) geneeskunde wel met een inhaalbeweging bezig is.
Misschien bent u zelf, of kent u iemand die met klachten steeds maar weer het bos in wordt gestuurd. Wel Lyme, geen Lyme? Behandeld met antibiotica en genezen verklaard, maar toch klachten die steeds maar weer en veel sterker terug keren. Het is goed om te weten dat antibiotica ervoor kan zorgen dat de Borrelia bacterie zich in de cellen terug trekt, zich tijdelijk gedeisd houdt, maar vervolgens sterker weer terug komt.
In mijn praktijk in Andelst diagnosticeer en behandel ik met succes Borrelia besmettingen. Ik gebruik voor diagnose Levend Bloed Analyse (LBA) en de meest geavanceerde behandelapparatuur (Asyra eventueel aangevuld met LichtTherapie en Bioresonantie) in combinatie van de nieuwste Lyme protocollen van bijvoorbeeld Tinus Smits. Hiermee bereik ik een hoog behandelsucces percentage, bij behandeling in een vroegtijdig stadium van meer dan 95%.
Uiteraard geldt ook voor Lyme dat voorkomen beter is dan genezen. Voor mensen die veel in de tuin werken, regelmatig in het bos komen, maar ook (veel) in aanraking met dieren komen, schrijf ik in mijn praktijk een specifieke tekenbeet-crème voor. Deze crème zorgt ervoor dat de kans op een tekenbeet significant wordt verminderd. Een theelepeltje 2x per dag insmeren is voldoende. Dit kan op een willekeurige plaats op de huid gesmeerd worden, aangezien de werkzame stoffen uit de crème via de huid in het bloed worden opgenomen.
Ook wordt deze tekenbeet-crème gebruikt direct na een beet. Door de infectieplaats direct met deze tekenbeet-crème in te smeren, wordt besmetting meteen te lijf gegaan.
Ik adviseer om na een tekenbeet wel altijd door een deskundige te laten doormeten in hoeverre het lichaam, met behulp van de tekenbeet-crème, zelf in staat is om de indringer er weer uit te werken, of dat aanvullende behandeling nodig is.
Actie
Omdat de vakantieperiode er weer aan komt, heb ik een speciale actie voor de lezers van EetGoedVoeljeGoed:
‘¢ een potje tekenbeetcrème van à € 24,95 voor à € 19,95
‘¢ voor het doormeten op een Borrelia infectie geldt een tarief van à € 25,- ( i.p.v. à € 69,-)
Voor meer informatie en afspraken: www.daniellevanhuis.nl en telefonisch op 06-53521958. In te geven code voor deze acties: EetgoedVoeljeGoed
Onder diegenen die mijn site www.lymepraktijk.nl ‘liken’ via Facebook, verloot ik een pot tekenbeet-crème.
© 2010-2015 Eet Goed, Voel je Goed. ALL RIGHTS RESERVED.