Alternatief voor Aardappelpuree – Knolselderij en Bloemkoolpuree

De winnaar van de GiveAway van www.gekruid.nl is:
Zwelgje
‘Wat een leuk pakket, krijg nu al zin om te bakken en te trakteren binnen de familie!’
Gefeliciteerd! Neem gauw contact met mij op via mijn Contactformulier om je gegevens door te geven.

Ik hou van herfst en winter. De scherpe lucht, prachtige kleuren en bijtende kou. Om dan natuurlijk thuis te komen in een heerlijk warm huis (wij hebben een houtkachel die haast dagelijks brand). Door de kou is het ook niet erg dat het fornuis en de oven flink gebruikt worden. De geuren en warme daarvan draagt bij aan het wintergevoel!

En bij dit seizoen hoort stevige, verwarmende kost. Kost die je niet alleen voedt, maar ook verwarmd en energie geeft om warm te blijven. En energie om te schaatsen, hout te verzamelen, te wandelen in een bevroren wereld en je huis winterklaar te maken (zal Simon de goot in sturen, hoognodig!) 😉

Aardappelpuree hoort daar een beetje bij, vind ik. Helaas verdraag ik aardappels niet zo goed. Ik word er misselijk van en heb nooit het idee genoeg gegeten te hebben als ik aardappels eet. Dus toen mijn ouders afgelopen week kwamen eten en Simon wel om aardappelpuree vroeg, wilde ik een alternatief maken. Ik had een knolselderij en een biologisch bloemkooltje in de koelkast liggen. Die smeekten me om er iets lekkers van te maken en zo is dit recept ontstaan.

Wederom erg eenvoudig, maar ontzettend lekker. Ook nog de dag erna, toen ik het met kipgehakt en zuurkool weer opwarmde. Maken dus! En geef die ondergewaardeerde knolselderij zijn moment.

Knolselderij & Bloemkoolpuree
Meer dan genoeg voor 6 personen

1 kleine knolselderij, of een halve grote
1 bloemkool
300 ml melk of groentebouillon
Zout, peper, nootmuskaat

  1. Schil en snijd de knolselderij in grove stukken. Bloemkool ook.
  2. Doe ze in een middelgrote pan met de melk en een snuf zout (zout achterwege laten als je gezouten bouillon gebruikt).
  3. Kook het tot de groente net gaar is en stamp het fijn in het kookvocht of de melk.
  4. Breng op smaak met zout, peper en nootmuskaat en serveer direct. 

Erg lekker bij een stukje wild en rode kool.

© 2010-2012 Eet Goed, Voel je Goed.  ALL RIGHTS RESERVED.

Inhoudsopgave

Nieuwste blogs

Waarom sushi past binnen een bewuste levensstijl
Vis

Waarom sushi past binnen een bewuste levensstijl

De manier waarop we naar voeding kijken, is de afgelopen jaren veranderd. Gezond eten draait niet langer alleen om calorieën tellen, maar om kwaliteit, herkomst en balans. Consumenten willen weten wat ze eten en welke impact dat heeft op hun lichaam. In dat kader heeft sushi een opvallende positie ingenomen

Lees verder »
Is havermout echt zo gezond?
Gezond eten

Is havermout echt zo gezond?

Havermout wordt vaak gepresenteerd als dé gezonde start van de dag. Je ziet het terug in ontbijtblogs, sportvoedingsschema’s en adviezen van diëtisten. Maar is havermout echt zo gezond? Of is het vooral een hype? In deze blog kijken we nuchter naar de voedingswaarde, de voordelen én de mogelijke nadelen van

Lees verder »
Wat zijn de gezondste ontbijtopties?
Gezond eten

Wat zijn de gezondste ontbijtopties?

Een goed ontbijt kan het verschil maken tussen een energieke ochtend en een dip rond 10:30 uur. Toch bestaat er veel verwarring over wat nu écht gezond is. Is havermout beter dan brood? Zijn eieren dagelijks verantwoord? En hoe zit het met smoothies? Volgens voedingsdeskundigen draait een gezond ontbijt niet

Lees verder »