Nog een week en dan zitten we op de helft voor wat betreft de Budget uitdaging. Deze keer wil ik graag een specificatie neerzetten van waar ons boodschappengeld iedere week aan uitgegeven wordt. Hierbij ga ik uit van wat we per maand nodig hebben om zo dingen als WC-papier en wasmiddel in te kunnen calculeren. Dat is wel zo realistisch!
Product | Prijs p/wk |
Kipfilet 1 kg | à € 7.99 |
Kipdijvlees, 4 stuks | à € 4.00 |
Hele kip | à € 5.99 |
Overig vlees | à € 5.00 |
Vis | à € 10.00 |
Eieren 24 stuks | à € 3.40 |
Boter, 2 pakjes | à € 3.08 |
Groenten en fruit | à € 20.00 |
Amandelmeel | à € 11.00 |
Kokosolie | à € 3.00 |
Diksap | à € 2.39 |
Zoetmiddelen | à € 5.50 |
Kokosmelk, 3 blikjes | à € 4.17 |
Hondenvoer | à € 8.26 |
Non-food | à € 5.00 |
Totaal | à € 98.78 |
Nogmaals ter verduidelijking
Groenten en fruit koop ik 80% van de tijd in seizoen en liefst biologisch. We eten voornamelijk de gebruikelijke groenten als broccoli, boontjes, boerenkool, knolgewassen (wortels, bieten, pastinaken), kolen, sla en komkommer en zijn erg blij met appels en bananen. Die zijn of heel goedkoop of regelmatig in de aanbieding. Aardappels eten we niet, uien krijg ik van een bevriende boer.
Eieren en vlees koop ik zoveel mogelijk biologisch en wild. Noten zijn ongebrand en ongezouten en onder zoetmiddelen versta ik zaken als honing en palmsuiker.
Dit is uiteraard een gemiddelde per week voor boodschappen per maand. Ik haal niet elke week voor 5 euro aan non-food items als vuilniszakken of wasmiddel. In de week dat ik deze koop, zullen de kosten van de boodschappen hoger uitvallen. De overige weken compenseren dit.
Weekmenu
Deze week zijn we bezig de badkamer te verbouwen (we krijgen een bad!), dus het eten moet vooral veel energie geven en liefst in 1 pan klaar te maken zijn. Oké, twee mag ook. Maar echt niet meer! We hebben het weekend bij mijn ouders doorgebracht, dus dit weekmenu loopt van dinsdag tot en met zondag.
Ontbijt
Gerookte makreel of haring (voor Simon en de kinderen, dit is iets te heftig voor mij!)
Gekookte eieren, of
Ei-pizzaatjes uit de oven (recept volgt), of
Amandelmeelcake
Lunch
Dinsdag: Spinazie met gepocheerd ei en zelfgemaakte mayonaise
Woensdag: Goed gevulde salade met avocado, koude kip en ananas
Donderdag: Amandelmeel muffins
Vrijdag: Gebakken vis of haring met bietensalade
Zaterdag: Omelet met overgebleven groenten (mogelijk uit de oven)
Zondag: Runderstoof met pastinaken, bietjes en bloemkoolpuree
Diner
Dinsdag: Kokos groentestoof met bloemkoolrijst (recept volgt)
Woensdag: Kipstoofschotel met geroosterde knoflook en wortels
Donderdag: Lasagne met courgette en aubergine in plaats van pastavellen
Vrijdag: Gebakken runderlever met ui en champignons
Zaterdag: Meazza (pizza met vleesbodem in plaats van deeg, ontzettend lekker!)
Zondag: ‘iffit’s’ – hoogstwaarschijnlijk soep of een soort van salade
Tussendoortjes
Noten, amandelmeelpannenkoekjes, meloen (yay!), bananen, smoothies, amandelmeel ‘cookie dough’ met stukjes appel.
Deze week wil ik ook de voedseldroger uitproberen die ik te leen heb gekregen van een juf van onze school. Ik heb het papiertje van een rauwe vruchtenreep bewaard en wil hier een Paleo-vriendelijke versie van maken met amandelmeel, walnoten, rozijnen en kokos. Uiteindelijk zou ik graag eens willen proberen om wat bison- of rundvlees te drogen om zo jerky te maken. Dit vinden ik en de kinderen erg lekker, maar is erg duur om zo in de winkel te kopen.
En ik ben op zoek naar een elektrische slow cooker. Als iemand er eentje heeft die niet meer gebruikt wordt en hem wel zou willen verkopen, neem dan even contact met me op!
© 2010-2012 Eet Goed, Voel je Goed. ALL RIGHTS RESERVED.