Dag lieverds, hier ben ik weer even. De afgelopen week tot aan de begrafenis en de afgelopen dagen sindsdien, bleken een emotionele wervelwind en op dit moment voel ik me vooral leeg. Mijn hersens werken niet mee, ik slaap erg diep en word soms duizelig wakker en vooral ’s avonds vliegt met me aan. Gelukkig heb ik Simon dichtbij me en heb ik nauw contact met de familie. Overdag vermaak ik me dan ook wel. Klusjes in huis en bij m’n vader, koffie drinken, kraam visite (!) en gewoon even er uit. Maar ja, als de vermoeidheid toeslaat na een uur of zeven, is het soms best moeilijk.
Het echte leven gaat gewoon door, maar ik ben er nog niet helemaal aan toe om hier weer volop aan deel te nemen. Gelukkig hebben de kids lekker vrij deze week en is er daarom ook veel volk gewoon thuis om op te zoeken. Erg prettig! De prioriteiten liggen duidelijk bij de contacten met anderen en herinneringen ophalen.
Eén herinnering die ik graag met jullie wil delen, is een bepaald gerecht dat m’n moeder maakte toen ik nog klein was. Later heeft ze het nog wel eens gemaakt, maar Simon kende ’t gerecht bijvoorbeeld helemaal niet. En gezien het feit dat hij nou al dertien jaar onderdeel van de familie is, wil dat dus wat zeggen! Waarom ze het niet meer maakte, ik weet ’t niet. Wat ik wel weet is dat het ontzettend lekker is en ondanks de lijst met ingrediënten eigenlijk best simpel is om te maken.
Het recept komt uit het oude receptenboek van m’n moeder. Herkennen jullie dit boek? Het schijnt een soort standaard kookboek te zijn uit die tijd (eind ’70, begin ’80). Gekregen via de Albert Heijn meen ik. Hoe dan ook, m’n moeder schijnt dit boek regelmatig gebruikt te hebben voor verschillende recepten en toen ik net met deze blog begon drong ze steeds er op aan om recepten uit dat boek te gebruiken. Ik vond dat niet modern genoeg en deed er nooit wat mee.
En nu dan toch…
Creools Rijstgerecht met Kip - Recept van Mama
Heleen QuantrillIngrediënten
- 200 gram champignons
- 3 el witte wijn
- 1 el boter
- Zout en peper
- 1 tl citroensap
- 1/2 tl tijm
- 1 laurierblad
- 2 el gehakte peterselie
- 3 el olie ik gebruikte olijfolie
- 1 braadkip in 4 stukken gesneden
- 200 gr rijst
- 2 sjalotjes gesnipperd
- 100 gr bacon in stukjes
- 3 tl kerrie
- 6 dl bouillon
Instructies
- Maak de champignons schoon, snijd grote champignons door de helft, maar niet kleiner.
- Doe de champignons met wijn, boter, zout, peper, citroensap, tijm, het laurierblad en de peterselie bij elkaar in een pan en verwarm het geheel met de deksel op de pan op laag vuur.
- Wrijf de stukken kip in met zout en peper.
- Verwarm de olie in een pan en bak de stukken kip hierin rondom bruin.
- Voeg dan de rijst toe met sjalotjes en baconsnippers.
- Bak onder geregeld omroeren op hoog vuur licht van kleur.
- Voeg dan de kerrie toe en laat deze even meebakken.
- Schenk de bouillon over de rijst, voeg het champignonsmengsel toe en zonodig nog wat water.
- Laat het geheel met de deksel op de pan op laag vuur 30 minuten staan tot de rijst en de kip gaar zijn.
- Neem de stukken kip uit de pan en leg ze op een warme schaal.
- Maak de rijst voorzichtig met een vork los en haal het laurierblad er uit.
- Serveer met broccoli, prei of allebei!
Notities
Dit recept werkt ook met kippenpoten of braadstukken. Kooktijd is dan ongeveer hetzelfde.
Het gerecht is helaas niet fotogeniek. Een bord gekookte rijst met grijze champignons was niet mooi te krijgen met m’n duffe hoofd 😉 Maar neem asjeblieft van mij aan dat het heerlijk is en zeker de moeite waard om te maken!
De rest van de week doe ik het nog rustig aan. Lekker koffiedrinken op Urk, m’n haar laten doen, bijpraten met vriendinnen en bladen lezen. Ik heb een aantal boeken en bladen van m’n moeder meegenomen en zal die doorpluizen. Hopelijk geeft me dat gauw inspiratie om lekker weer te gaan schrijven!
Liefs,
Heleen