Pannenkoeken Party: 4 Heerlijke, Glutenvrije Pannenkoekrecepten op een Rij

In plaats van brood of bolletjes eten wij regelmatig pannenkoekjes. Simpel, redelijk snel te maken, makkelijk mee te nemen, gemakkelijk in te vriezen en weer te ontdooien en vooral heel erg lekker! Ik maak het liefst neutrale pannenkoekjes, dus zonder toevoeging van zoet, zodat ik er ook een plak geitenkaas of wat groenten op kan doen. Met een banaan of choco smaak gaat dat toch wat minder.

Maar dat wil niet zeggen dat pannenkoekjes saai zijn. Je kan er eindeloos mee varieren en aanpassen aan seizoen, gelegenheid en persoonlijke voorkeur. Hieronder vinden jullie vier heerlijke recepten voor pannenkoekjes om zelf mee aan de slag te gaan. Veel bakplezier!

Amandelmeel Pannenkoekjes
Mijn persoonlijke favoriet. Voedzaam en vullend. Perfect voor drukke dagen!

8 stuks
2 eieren
200 gram amandelmeel
Beetje water
Snuf zout
Mespunt bicarbonaat
Kokosolie om in te bakken

  1. Meng alle ingrediënten door elkaar tot er geen klonten meer zijn.
  2. Verhit kokosolie in een koekenpan op middelhoog vuur.
  3. Gebruik een sauslepel en schep kleine beetjes beslag in de pan.
  4. Bak ongeveer 5 minuten aan de ene kant op ‘niet helemaal laag’ vuur. 
  5. Draai om en bak nog een minuut ofzo totdat de onderkant gaar is.
  6. Serveer met vers fruit, kaas, groenten of eet ze uit het vuistje.

Kokosmeel Pannenkoekjes
12 kleine pannenkoekjes

4 eieren
200 ml kokosmelk
50 gram kokosmeel
1/2 tl Keltisch zeezout
1 tl bicarbonaat
1 el appelcider azijn
Kokosolie om in te bakken

  1. Meng alle ingrediënten tot er geen klontjes meer zijn.
  2. Laat 10 minuten staan om het vocht op te laten nemen door de kokosmeel. Als het een heel stijf beslag wordt, voeg dan wat water toe. 
  3. Verhit de kokosolie in een koekenpan en maak kleine pannenkoekjes van het beslag.
  4. Bak de pannenkoekjes op middelhoog vuur zodat ze garen, maar niet te snel bakken.
  5. Wees voorzichtig met het omdraaien en bak nog een minuut ofzo aan de andere kant.

Boekweitpannenkoekjes
15 pannenkoekjes

200 gram boekweitmeel
1 ei
3 el gesmolten boter
1/2 tl Keltisch zeezout
1 tl bicarbonaat
200 ml karnemelk
3 el palmsuiker of oerzoet (optioneel)
Kokosolie of boter om in te bakken

  1. Meng alle ingrediënten tot er geen klontjes meer zijn.
  2. Verhit de kokosolie of boter in een koekenpan en maak kleine pannenkoekjes.
  3. Bak een paar minuten totdat de bovenkant belletjes vertoont. 
  4. Draai de pannenkoekjes om en bak nog een minuut aan de andere kant.
  5. Serveer direct of vries in. 

Tip: Boekweit baksels worden snel droog. Bewaar dus in de koelkast of vries in voor later gebruik.

4-Ingredient Pannenkoekjes
6 – 8 pannenkoekjes

3 bananen
3 eieren
4 el notenpasta (geen pindakaas)
2 tl kaneel
Boter of kokosolie om in te bakken

1. Smelt in een koekenpan de boter of kokosolie op middelhoog vuur.
2. Meng de overige ingrediënten door elkaar, bijvoorbeeld in een blender.
3. Schep met een sauslepel kleine beetjes beslag in de koekenpan.
4. Bak de pannenkoekjes tot er belletjes vormen op de bovenkant.
5. Draai de pannenkoekjes om en bak nog 30 seconden.
6. Serveer direct of bewaar voor later.

Wat is jouw favoriete recept voor glutenvrije pannenkoekjes? Deel het hieronder, linken zijn toegestaan 😉


Meer inspiratie nodig voor een lekker ontbijt? Bekijk dan mijn drie kookboeken eens!

© 2010-2012 Eet Goed, Voel je Goed.  ALL RIGHTS RESERVED.

15 reacties

  1. Ik maak altijd boekweitpannenkoeken met geitenmelk. Zijn heerlijk. Ik gebruik nooit bicarbonaat. Waarvoor is dat nodig? Ga nu zeker ook met de andere recepten aan de gang.

  2. jenlon schreef:

    Heleen, mag ik jou vragen wat jij bedoelt met ‘een beetje water’ bij de amandelmeelpannenkoekjes? Moet het beslag dik zijn of juist dun? Die van mij zijn helaas grandioos mislukt 🙁

    1. Letterlijk ‘een beetje water’. Het beslag moet niet te dun zijn, want omdat het een glutenvrij beslag is, loopt het dan uit en wordt het onsamenhangend. Als het beslag te dik is, worden de pannenkoekjes te stijf en krijg je een soort van koekjes in plaats van pannenkoekjes. Ik vergelijk het met een beslag voor Amerikaanse pannenkoeken. Dat is ook vrij dik, maar nog wel vloeibaar. Dus afhankelijk van hoe je beslag er uitziet, kun je beslissen of je er water bij moet doen, en zo ja, hoeveel.

      Overigens kun je dit beslag redelijk makkelijk ‘repareren’. Als blijkt dat bij het bakken van het eerste pannenkoekje, het helemaal uit elkaar valt, kun je wat meer meel toevoegen aan het beslag. De smaak wordt hier niet anders door.

      Groeten
      Heleen

  3. Marie-Antoinette van Straten schreef:

    Ik zal je recepten delen op facebook www.facebook.com/StratenCo
    & ga nu voor ontbijt de banaan & ei variant maken, fijne dag!

  4. Anonymous schreef:

    I love pancakes….

    Volgens mij is mijn recept iedere keer anders.
    Ei, notenmeel (soms alleen amandelmeel, soms hazelnoot, walnoot en of kokosmeel of een combinatie), als ik nog een restje kokosmelk of amandelmelk heb, gaat dat er doorheen of water.
    Voor de zoete trek, rozijnen, kaneel, vanille extract en hele stukken appel er doorheen. Mmmmm

    Groetjes
    Elke

  5. Anonymous schreef:

    appel in de blender met beetje water en kaneel en dan eieren en kokosrasp toevoegen…. pancakes bakken,smaakt heerlijk als good-old appel pannenkoekjes.. gr peggy

  6. Anonymous schreef:

    waarom geen pindakaas?
    chocopasta dan? heb geen andere thuis en heb er nu zin in:(

  7. Anonymous schreef:

    Hier maken we altijd pannenkoekjes van amandelmeel, boekweitmeel en speltmeel of havermeel in ongeveer gelijke delen, ei, melk, zout, vanille. Niet glutenvrij, maar wel erg lekker.

  8. Lekker anders schreef:

    Ik heb laatst ook pannenkoekjes van kastanjemeel gemaakt, verrassend lekker dus ook een aanrader. 🙂

  9. Anonymous schreef:

    Kikkererwtenmeel,(amandel- oid)melk, eieren, beetje zout mengen, uurtje of langer laten staan, héérlijke pannenkoekjes, zoet of hartig. Favoriet: met ahornsiroop of met paddestoelenragout, restje tomatensaus…..
    Marjolijn.

  10. annie laumen schreef:

    De amandel pannenkoekjes bak ik al een tijdje en zijn lekker
    Binnenkort zal ik het recepje met kokosmeel maken
    De laatste pannenkoekjes kun je die ook met spelt vokorenmeel maken
    Ga zo door met je blog super

  11. Heerlijke recepten! Mijn “probleem” met pannenkoekjes is dat het zo verslavend is en ik er snel een teveel van eet en zo val ik nooit de 5 kilo die ik al jaren kwijt wil.
    Met mijn huidige eetpatroon ongeveer 80% zoals ook op jou site blijf ik prima op gewicht. Wandelen of op andere manier wat intensiever bewegen kan ik helaas niet door knie die niet meewerkt. Waarschijnlijk nieuwe komende winter. En met dit mooie voorjaarsweer mis ik de wandelingen echt.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inhoudsopgave

Nieuwste blogs

gember en geneden gember op een tafel
Gezond eten

Is gember gezond? Ontdek de voordelen!

Gember is een veelzijdige specerij die al eeuwenlang een plek heeft in zowel de keuken als de geneeskunde. Maar is gember het echt zo gezond als vaak wordt beweerd? Laten we samen ontdekken wat gember voor jou kan betekenen. Wat is gember? Zoals je misschien weet, is gember de wortelstok

Lees verder »
Gezondheid Algemeen

De voordelen van een kok aan huis

Je kent het wel: je hebt mensen thuis uitgenodigd om te komen eten of om samen een verjaardag te vieren, maar je bent vervolgens de hele avond het eten aan het verzorgen. Het lukt je niet om iedereen te spreken en ook dieetwensen kunnen soms erg lastig zijn. Geen stress

Lees verder »
Gietijzeren Braadpan1
Een Natuurlijk Schone Keuken

Review Gietijzeren Braadpan

Ahh, de braadpan. Een trouwe kameraad in de keuken. Hij bakt, suddert en stooft en bewaart van tijd tot tijd de uien als er even geen ruimte in de kelderkast is. Dit is een van de meest essentiele onderdelen van een goed doordachte keuken. Als je er nog niet eentje

Lees verder »