Ik ben een maag-klant zoals men dat wel zegt. Mijn man is een hoofd-klant, de ene vriendin een vrouwenzaken-klant en de andere een bindweefsel-klant. Jullie snappen mij wel.
Dit houdt praktisch gezien in, dat als er een virus rondgaat, ik een bacterie oploop of gewoon, zomaar, ik dat dan merk in mijn maag. Ben ook heel erg snel zeeziek en misselijk in het algemeen. Maar brandend maagzuur is haast een constante factor in mijn volwassen leven. Het begon voor het eerst, zo’n 9 jaar geleden en het is niet meer van mijn zijde geweken. Tijdens allebei mijn zwangerschappen had ik 9 maanden lang flink maagzuur, in tijden van stress of ongemak krijg ik maagzuur, van graanconsumptie krijg ik maagzuur, van in kokosolie gebakken bananen krijg ik maagzuur, van al te veel amandelmeelbaksels krijg ik ook maagzuur. Waarom?
Mijn moeder zal mij er op wijzen dat dit te maken heeft met een slechte eiwit-vertering en dat het probleem dieper ligt, namelijk in de darmen. Deze kunnen eiwitten slecht verteren en dit heeft zijn weerslag op de maag. Maagzuur is dan vaak een resultaat. Daarom helpen Rennie en andere maagzuurremmers niet of nauwelijks. Ze pakken het probleem totaal niet aan en ze zorgen voor een overschot aan magnesiumpoeder waar je lichaam niks mee kan. Niet doen dus. Daar komt bij dat brandend maagzuur niet altijd veroorzaakt wordt door een overschot aan maagzuur, maar net zo vaak juist een tekort aan maagzuur als oorzaak heeft.
Toch ervaar ik ook langere perioden waarin brandend maagzuur totaal niet voorkomt. Omdat ik begrijp dat dit een veelvoorkomende klacht is waar een huisarts niet al te veel aandacht aan besteed over het algemeen, wilde ik graag mijn positieve ervaringen delen. Wellicht dat die jullie ook kunnen helpen.
Maar allereerst: Zoals met alle dingen die je op een natuurlijke wijze, dus met andere woorden: op het tempo van jou lichaam, wilt herstellen, gebeurd dit nauwelijks binnen een dag. Toch is brandend maagzuur vrij eenvoudig te verhelpen.
Kijk uiteraard kritisch naar je dieet. Graanproducten, zoete melkproducten, suiker en aspartaam zijn notoir als het gaat om het veroorzaken van maagzuur. Zelfs als je denkt dat het aan vet eten ligt (wat voor vet??), ligt de oorzaak vaak bij deze koolhydraten. De combinatie vet en lege koolhydraten levert heel vaak problemen op. Kijk dus hoe je je voelt als je een week lang deze dingen laat staan. Er zijn genoeg alternatieven voor ontbijt en lunch zonder graan en melk. Bekijk mijn weekmenu’s eens voor tips en ideeën.
Let ook op frisdranken. Deze bevatten idioot veel suiker en/ of zoetstoffen in combinatie met koolzuur dat in het water gepompt is. Natuurlijk bronwater bruist niet tot in je sinussen door, geloof me, ik ben ook wel eens in Zwitserland geweest 😉
Als er voor jou specifieke etenswaren zijn waardoor je denkt brandend maagzuur te krijgen, raad ik je aan eerst kritisch te kijken naar de individuele ingrediënten van het product/ gerecht. Je kan bijvoorbeeld denken dat het door pizza komt en dus dat je kaas moet vermijden, maar wellicht komt het dus door de pizzabodem (graanproduct) of de saus (wat zit daar weer in?) of juist weer de combinatie vet-lege koolhydraten. MSG kan ook een grote boosdoener zijn. Los van het feit dat dit een neurotoxine is, kan het zo zijn dat je hier sowieso erg gevoelig voor bent en dit zich weerspiegeld in brandend maagzuur.
Als je dit hebt aangepakt, kun je gaan proberen om met voeding het brandende gevoel onder controle te krijgen. Een aantal ’tried and tested’ producten zijn: rozijnen, komkommer, bladsla, appelcider azijn, 1/2 tl bicarbonaat op een glaasje water. Bij sommigen werken zure melkproducten ook nog wel eens. De oplettenden onder ons zullen zien dat de dingen die ik genoemd heb, sterk basisch zijn. Dit is natuurlijk geen toeval. Het basische werkt met het zure en neutraliseert het branden. Klik hier voor een gedetailleerde (Engelse) lijst van voedingsmiddelen met hun pH waarde. Let op: Hoe lager het nummer, hoe zuurder het product. Een pH van ongeveer 7-7,5 wordt gezien als neutraal. Uiteraard is het hele zuur-basen verhaal een stuk ingewikkelder dan dit, maar puur voor maagzuur is dit een prima start.
Voor zwangere dames is dit een heel interessante benadering, omdat het volledig natuurlijk is en je je lichaam niet opzadelt met magnesiumpoeder wat mineralen onttrekt aan je lichaam. Ik weet uit ervaring hoe vervelend en intens het kan zijn en had gewild dat ik dit wist toendertijd! Ik geloof dat ik 18 maanden lang op yoghurt heb geleefd, want de maagzuurremmers hielpen geen jota. Daar komt bij dat alles waarvan gezegd wordt dat het ‘volledig veilig voor consumptie’ is, maar dat je het maximaal twee weken achtereen mag gebruiken, twijfels moet oproepen…
Conclusie: Kijk dus kritisch naar je dieet. Laat je niet door chemische middeltjes van het kastje naar de muur sturen, want ze lossen niks op en ja, je kunt 100% zeker van maagzuur afkomen als je maar op je voeding let. Bij deze dus aangetoond dat ik dit ook niet 100% van de tijd doe, anders weet ik zeker dat ik maagzuurvrij zou zijn. Maar, ik weet wel dat als ik stop met de verkeerde dingen te eten, ik binnen 24 uur geen last meer heb. Appeltje-Eitje (want die geven geen problemen)
Wie heeft er nog meer regelmatig last van maagzuur? Wat werkt bij jou en wat zijn jou boosdoeners?
© 2010-2012 Eet Goed, Voel je Goed. ALL RIGHTS RESERVED.
17 reacties
Let op want door maagzuurremmers kun je vitamine B12 niet meer opnemen. In je maagzuur zit namelijk een stofje (intrinsic factor) die ervoor zorgt dat B12 in je darmen wordt opgenomen. Met maagzuurremmers (langdurig gebruik) kan er zo gemakkelijk een tekort ontstaan met allerlei klachten tot gevolg (vermoeidheid, concentratieproblemen, depressieve klachten, tintelingen en meer!)
Een hap havermout (droog) voor het slapen gaan, helpt bij mij heel goed!!
En voorlopig geen koffie/wijn en suiker en hopelijk kom ik er dan helemaal van af.
Probeer het nog een keer! Was nog niet klaar. Las dat een lepel droge havermout helpt en net geprobeerd. Lijkt te helpen. Verders krijg ik al vanaf 1991 maagzuurmedicijnen ivm.medicijnen(panthoprazol/Ulcogant susp.) Wel drink ik veel rooibosthee, o.a.orange/ginger
Ik zie dat er al een jaar niet is gereageerd maar ik probeer het toch maar. Heb dus een breuk in het mddenrif, maagzweer gehad maar gebruik veel medicijnen tegen h.bl.druk,hartr.st.,astma, bijschildklier en bl.verdunners. Voor reuma paracetamol met cod. Alles onder goede controle
Wat een fijne site! Sinds november 2012 heb ik maagklachten. Veel naar de huisarts geweest, kuur van omeprazol gehad voor paar weken, daarna ranitidine. Uiteindelijk nu 2 keer per dag ranitidine. Het helpt, maar maagzuur (en gevolg enorme maagkrampen) blijven regelmatig terug komen. Volgens de huisarts heb ik een gevoelige maag en ik ben dus op zoek naar hoe ik maagzuur en maagkrampen kan voorkomen. Dank zij deze site ga ik eens letten op wat ik eet etc. Bedankt
Ik heb er nog nooit last van gehad en ik ben sinds april Paleo (met nog een beetje zuivel) en sinds september zonder. Neem alleen af en toe een beetje kaas als iets lekkers. Maar ik heb nu sinds een paar weken een zure smaak achter in mijn keel en ik wordt er helemaal gek van! En ik kom er ook niet van af. Heb geen maagklachten maar proef dus de hele tijd mijn maagzuur… Alle dingen waarvan je zegt dat het kan liggen eet ik al niet. Wat kan ik er aan doen?
Oorzaken: Tweelingzwangerschap, ten tijde daarvan een traumatische ervaring (stress)met lange nasleep, en slechte voeding, van (echt) goede voeding wist ik helaas toen nog niks (ik kreeg al het zuur van een creamcrackertje als ontbijt, NU weet ik dat dat ook wel logisch was), Ik at veel brood, dronk alleen maar magere melk want volle viel te zwaar op mijn maag, en voor de energie veel koolhydraten in wat voor vorm dan ook, tja….gevolg van alles: maagzuurbrandennnn en totaal energieloos, slecht slapen.
Maar ook van sinaasappelsap kreeg ik zuurbranden en het rare is, Ranitidine werkte altijd goed, binnen half uur was het branden nagenoeg weg, zonder zat ik tot twee uur ’s nachts rechtop in bed.
Maar slikte dat dus wel elke dag…..Rennie hielp niet.
Foute boel dus.
Nu is alles anders 😀
Elsie
Ik kreeg maagzuur van astmamedicatie. Ben nu op een ander middel overgestapt. Verder krijg ik maagzuur van kokosmelk. Geraspte kokos gaat gelukkig wel goed.
Mogelijk heb je last van de amandelen omdat deze vaak besmet zijn met gluten.
Groetjes, VeggieMo
Ik slik al jaren omeprazol tegen brandend maagzuur.
Xanne, van citroensap krijg je inderdaad ook een zure maag, dat voel je meteen. Sowieso is het niet goed om weinig te eten. Daar ga je niet van afvallen. Je moet je motertje laten branden. Dus om de 3 uur een klein beetje eten, daar ga je van afvallen. Ben zelf op die manier al 18 kg kwijtgeraakt. Natuurlijk moet je dan wel de goede dingen eten. Dus geen geraffineerde koolhydraten meer. Veel succes.
Ik had erg veel last van brandend maagzuur, zere slokdarm, hoesten, zere keel, balen vond ik het. Ik heb de kunstmatige zoetstoffen laten staan en suiker zoveel mogelijk gemeden. Binnen een paar dagen had ik nergens last meer van.
Mijn man HAD ook zo vaak last van brandend maagzuur. In elke jaszak zaten wel maagzuurremmers voor een noodgeval. Hij at veel kaas. Liet dat een keer staan,om af te vallen. En heeft zelden meer last van zijn maag. Dat heb ik nooit eerder gehoord. groeten Izerina
Ik heb wat overgegeven in de zwangerschap en nog steeds. Maar het zorgt er wel voor dat ik redelijk slank blijf 😉 Elk nadeel heb zijn voordeel.
Maagzuurremmers hielpen mij ook niet. Minder koffie, meer water helpt mij vooral goed. Cola helpt me juist. Dat drink ik echter toch maar zelden, alleen in noodgevallen (buikgriep ed).
Ik heb ermee leren leven verder. (warme) koolhydraten vind ik erg lekker en kan ik ook veel van eten zonder problemen. Met een klontje boter zelfs 😉
Ik wordt vaak wel misselijk van (teveel) zoete dingen en slagroom.
Ik heb het alleen als ik ’s avonds nog wat eet en vooral iets met vetten zoals kaas. Een poos heb ik het zelfs van bananen gekregen. Nu niet meer. Ik eet na 8 uur amper nog wat, hooguit wat fruit, want gek genoeg heb ik ’s avonds dus geen last van fruit of noten, ’s morgens en ’s middags wel last van fruit.
Wat mij ook helpt is maagpepermunt ook al zit daar suiker in en is toch weer iets beter dan een Rennie.
Onverwacht komt het ineens en ook weer onverwacht heb ik het tijden niet terwijl ik hetzelfde dan toch eet.
ja ik toevallig afgelopen dagen. Ben aan het dieeten en niet op de juiste manier. Eet zeer weinig. Eet trouwens wel havermout hmm zou het daar van kunnen zijn…? En ik drink veel water met citroensap?
groetjes Xanne