Gepofte Zoete Aardappel met Spinazie, Geitenkaas en Knoflook

Momenteel zijn we druk bezig met verhuizen en ik richt me deze week op het inpakken van de keuken. Maar we doen het vooralsnog in stages omdat we in feite in twee huizen leven en nog niet helemaal over zijn. Dit betekent dat steeds als we wat willen doen, ik spullen opzij moet zetten, alle oppervlakten leeg moet maken en moet bedekken zodat we redelijk makkelijk te werk kunnen gaan en niet steeds overal stof vinden.

Dit betekent ook dat koken soms erg lastig is want alles staat ergens anders of het fornuis is domweg niet bereikbaar. We hebben de afgelopen week dan ook veel soep en salade gegeten 😉 Dus toen afgelopen vrijdag het gedeelte rond het fornuis eindelijk klaar was, kon ik niet wachten om weer eens uitgebreid te koken!

Zoete Aardappeltjes

Op de markt had ik een mooie aanbieding van zoete aardappels gezien. En deze keer waren ze ook niet zo groot. Vaak krijg je twee enorme zoete aardappelen en deze keer had ik kleinere nodig. Ik wilde ze namelijk gaan poffen.

‘Jacket Potatoes’ oftewel gepofte aardappel is iets dat je in bijna elke pub en cafe in Engeland wel kan krijgen. Maar het heeft mij nooit kunnen bekoren. Teveel zetmeel en vaak gewoon flauw en beige. Blèh! Maar zoete aardappelen zijn natuurlijk geen aardappelen! En de smaak is alles behalve flauw en beige. Door de zoete aardappel met spinazie en geitenkaas te vullen, krijg je een heel smakelijk geheel dat erg lekker is zo als lunch, of als bijgerecht bij het avondeten. Het enige is dat je de timing in de gaten moet houden en ze een uur voordat je anders zou beginnen met koken, in de oven doen.

Lees mijn laatste blog om te weten of geitenkaas gezond is!

Zoete aardappel met Spinazie, Geitenkaas en Knoflook

Gepofte Zoete Aardappel met Spinazie, Geitenkaas en Knoflook

Heleen Quantrill
Kleurrijke gepofte zoete aardappel met spinazie, geitenkaas en lekker wat knoflook. Een feestje op je bord!
Voorbereidingstijd 20 minuten
Bereidingstijd 1 uur
Totale tijd 1 uur 20 minuten
Gang Groenten
Porties 4

Ingrediënten
  

  • 4 kleinere zoete aardappelen
  • 5 handen vol verse spinazie gewassen
  • 2 tenen knoflook gesnipperd
  • 1 ui fijn gesneden
  • 100 gram geitenkaas in blokjes of verkruimeld
  • Zout en peper

Instructies
 

  • Verwarm de oven voor op 250 graden.
  • Prik met een vork gaatjes in de aardappelen.
  • Doe de zoete aardappels in een pakketje van aluminiumfolie en leg dit in een ovenschaal.
  • Zet de ovenschaal in de oven en bak de aardappels 1 uur tot ze zacht zijn.
  • Een kwartier voor de aardappels klaar zijn, verhit je wat olijfolie in een koekenpan.
  • Fruit de ui en knoflook tot deze glazig worden en voeg dan de spinazie toe.
  • Roerbak om en om tot de spinazie geslonken is.
  • Breng op smaak met zout en peper en zet apart.
  • Haal de zoete aardappels uit de oven en leg op een bord.
  • Snijd ze bovenop in de lengte open en maak de inkeping groot genoeg om er een vulling in te doen.
  • Verdeel de spinazie over de zoete aardappelen en bestrooi ze met de geitenkaas.
  • Serveer direct, eventueel met wat overgebleven spinazie.
zoete aardappel 2

 

Inhoudsopgave

Nieuwste blogs

voedingsstoffen
Gezondheid Algemeen

Wat zijn voedingsstoffen? Uitleg en tips

Voedingsstoffen zijn de basis van een gezond lichaam. Ze bepalen hoe je je voelt, hoe goed je herstelt, en zelfs hoe scherp je geest is. Toch hoor ik regelmatig dat mensen niet precies weten welke voedingsstoffen ze écht nodig hebben. Daarom leg ik het je graag uit. Kort, duidelijk en

Lees verder »
karnemelk en melk in glazen
Gezond eten

Karnemelk of melk: wat is gezonder?

Melk of karnemelk? Je hebt het vast wel eens in de supermarkt overwogen. Beide lijken gezond, maar ze verschillen behoorlijk. Niet alleen qua smaak, maar ook in voedingswaarde en hoe je lichaam erop reageert. Ik help je vandaag op weg om een goede keuze te maken. Wat is het verschil

Lees verder »