Weekend Project: DIY Harde Lotion van Kokosolie

Lotion van Kokosolie

Het koude weer is in aantocht en ik denk dat er aardig wat mensen zullen zijn die last hebben van droge huid, schrale plekken en gesprongen lippen. Nu is het heel aantrekkelijk om voor de gangbare producten te kiezen, maar helaas bevatten deze over het algemeen nogal wat onwenselijke ingrediënten als paraben, parfums en minerale olie (petroleum!). Ik ben zo’n vier jaar geleden gestopt met het gebruiken van dit soort producten. Ik gebruik bicarbonaat als deodorant, doe zeezout in mijn bad, was mijn haar met olijfoliezeep en appelzider azijn en als ik last krijg van droge handen of rare plekjes op mijn gezicht, gebruik ik harde lotion.

Harde lotion is al aardig populair op het internet en met goede reden: het is bijzonder eenvoudig zelf te maken en erg plezierig in gebruik. Verder kun je het met je eigen geurtje heel persoonlijk maken, of er juist voor kiezen om ze neutraal te laten ruiken, mijn persoonlijke favoriet.

Daarom voor vandaag en met het oog op koud en guur weer, een weekend project! Maak je eigen harde lotion en gebruik deze in plaats van de Nivea of andere reguliere creme die belooft je handen poedeltjes zacht te maken.

Harde Lotion van Kokosolie

280 gram

100 gram kokosolie
100 gram bijenwas tabletjes
50 gram shea boter
50 ml amandelolie
20 druppels etherische olie naar keuze (optioneel)

  1. Doe alles in een vuurvaste kom (ik gebruik een pyrex mengbeker) en plaats deze in een pan met heet, niet kokend water (au-bain Marie).
  2. Laat alles smelten en roer af en toe om met een RVS lepel.
  3. Als alles gesmolten is, schenk je het mengsel in leuke siliconen vormpjes en laat het je een tijd, liefst een nacht, afkoelen.
  4. Haal de lotion uit de vormpjes en bewaar in een luchtdichte doos op een koele plek.
  5. Je kan deze lotion ook in glazen potjes met een wijde opening gieten.

Vanwege de kokosolie, wordt de lotion zacht zodra hij op lichaamstemperatuur is. Maak daarom kleine vormpjes als je het alleen voor het gezicht of je kleintje wilt gebruiken. Maak grotere vormen als je het voor je lichaam wilt gebruiken. Gewoon in je hand houden en over de huid wrijven. Ik bewaar deze lotion na gebruik in een stukje bakpapier.

Tip: Ik begrijp dat niet iedereen deze ingrediënten zomaar in huis heeft liggen. Daarom wil ik jullie graag in de richting van Pura Total sturen. Zij leveren alle genoemde ingrediënten en nog veel meer om zelf heerlijke zalven, oliemengsels en harde lotion te maken. De service is erg vriendelijk en ze leveren vlot. Top, dus! Zij weten niks van dit artikel af, dus verras ze vandaag of morgen door even langs te gaan en ze eventueel een leuk bericht te sturen. Bedankt alvast!

© 2010-2015 Eet Goed, Voel je Goed.  ALL RIGHTS RESERVED.

13 reacties

  1. Zippora schreef:

    Hoi!
    Wat leuk om uitleg en ervaringen te lezen. Ik ben net wat meer in de plasticvrije en natuurlijke verzorging gedoken en heb al een heleboel interessante dingen gelezen. Én net mijn eerste portie deodorant gemaakt.

    Is het recept hierboven ook geschikt voor gebruik bij baby’s? Ik ben op zoek naar een recept voor babybillen lotion om te maken als kraamcadeautje. Maar daarin wil ik natuurlijk wel extra voorzichtig zijn in wat ik gebruik, zodat ik geen schade veroorzaak. Ik moest bijvoorbeeld denken aan heftige allergische reacties op dingen als noten (amandelolie).

    En is zo’n blokje goed smeerbaar? Of is er iets kleins in het recept aan te passen zodat het iets zachter blijft?
    Ik ben heel benieuwd naar de reacties. Alvast heel erg bedankt!

    Groetjes

  2. Hallo,
    Kun je ipv amandelolie ook andere olie gebruiken??

    1. Elke vloeibare olie is hiervoor geschikt, amandelolie wordt het best verdragen door de meeste huidtypen, vandaar deze voorkeur.

  3. minimalismemetkinderen schreef:

    Aangestoken door jouw enthousiasme probeerde ik ze ook. Ik heb geen cacao- of andere botertjes in huis en vergat de amandelolie -zucht- maar als je 100 gram bijenwas mengt met 150 gram kokosolie en hieraan je etherische olie toevoegt, krijg je ook heerlijk smeerbare zachte maar toch harde blokjes 🙂
    (misschien een tip voor de mensen die ook niet alles in huis hebben)

  4. Hé, is iedereen aan het bestellen geslagen? De sheabutter is op! Denk je dat het ook met cacaoboter kan? Ik heb door jouw blog zo’n zin gekregen om dit te maken!

  5. Dat klinkt goed!! En de ingrediënten zijn bij pure total niet duur!!! Misschien ga ik het wel proberen van de week!!

    1. Caroline schreef:

      Hallo Heleen,

      Als ik kokosolie puur op mijn handen gebruik, krijg ik daar uitslag van. Op de rest van mijn lijf gaat dit prima. Zou het beter gaan als ik de kokosolie, zoals in bovenstaand ‘recept’ meng met andere ingrediënten of heb je nog andere suggesties?

      Dank voor je blog: ik geniet er erg van!

      Hartelijke groet,
      Caroline

    2. Hey Caroline,

      wat je ook kan doen is je handen insmeren met amandelolie of macadamiaolie. Deze trekken snel in en worden goed verdragen door de huid. Amandelolie kan zelfs op baby huid gebruikt worden. Dus dat zou mijn tip zijn als je toch graag iets op de handen smeert.

      Groetjes
      Heleen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Inhoudsopgave

Nieuwste blogs

heel veel kersen
Gezond eten

Zijn kersen gezond? Ontdek alle voordelen hier

Kersen zijn niet alleen een heerlijke traktatie, maar ook een voedzame toevoeging aan je dieet. Maar hoe gezond zijn kersen eigenlijk? In dit artikel ontdek je alles over de gezondheidsvoordelen van kersen en hoe je ze kunt integreren in je dagelijkse voeding. Wat maakt kersen gezond? Kersen zijn rijk aan

Lees verder »
gember en geneden gember op een tafel
Gezond eten

Is gember gezond? Ontdek de voordelen!

Gember is een veelzijdige specerij die al eeuwenlang een plek heeft in zowel de keuken als de geneeskunde. Maar is gember het echt zo gezond als vaak wordt beweerd? Laten we samen ontdekken wat gember voor jou kan betekenen. Wat is gember? Zoals je misschien weet, is gember de wortelstok

Lees verder »
Gezondheid Algemeen

De voordelen van een kok aan huis

Je kent het wel: je hebt mensen thuis uitgenodigd om te komen eten of om samen een verjaardag te vieren, maar je bent vervolgens de hele avond het eten aan het verzorgen. Het lukt je niet om iedereen te spreken en ook dieetwensen kunnen soms erg lastig zijn. Geen stress

Lees verder »